Tłumaczenia grecki

Panta rhei kai ouden menei- czyli Wszystko płynie i nic nie zostaje takie samo.

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie słyszała tego greckiego aforyzmu autorstwa Heraklita z Efezu. Język grecki ma mnóstwo takich ‘perełek’ językowych. Jest on bowiem najstarszym językiem w Europie. Językiem naukowców, poetów i filozofów. W nim tworzyli swoje dzieła między innymi Homer, Arystoteles, Hezjod, Demokryt czy Tales z Miletu .

Język grecki wywodzi się z grupy helleńskiej języków indoeuropejskich. Powstał około 4000 lat p.n.e. i posługiwały się nim ludy zamieszkujące basen Morza Śródziemnego. Sama nazwa- Greka- język grecki wywodzi się od Rzymian i z łaciny oznacza język helleński. Państwo Greckie, zwane było Helladą, od mitycznego przodka Greków  - Hellena.

Około IX wieku p.n.e. Grecy stworzyli swój własny alfabet. W wersji klasycznej składa się on z 24 liter i do dziś jest powszechnie używany na całym świecie w matematyce czy fizyce (np. do oznaczania kątów). Język grecki nie tylko jest najstarszym językiem UE, ale także najbogatszym. Z tego też powodu został jednym z jej oficjalnych języków.

Nie każdy wie, że Europa zawdzięcza swoją nazwę właśnie Grekom. Pochodzi ona bowiem od imienia słynącej z urody bogini greckiej, porwanej przez Zeusa pod postacią byka.

Język grecki z czasem się zmieniał, ewaluował i obecnie nazywany jest nowogreckim. Współcześnie jest językiem urzędowym Grecji i Cypru. Mówi nim około 15 milionów ludzi . Jest jedynym językiem z grupy helleńskich, który do tej pory nie wymarł.

 

Klienci zmawaiają m.in.:

- tłumaczenia przysięgłę aktów małżeństwa i urodzenia - grecki,

- tłumaczenie ogólne CV na grecki,

- tłumaczenie przysęgłe świadectwa pracy - grecki.